لزوم استفاده از چمبر تست شرایط پایداری

کاربرد گلخانه تحقیقاتی چیست؟

گلخانه تحقیقاتی فضای بسیار مناسبی جهت کشت و رشد و تکثیر گیاهان مختلف با تامین کنترل شرایط محیطی مناسب می باشد.کاربرد گلخانه تحقیقاتی مانند اتاق های رشدگیاه در تولید انواع متنوع سبزیجات، صیفی جات، گیاهان دارویی و گیاهان زینتی به خوبی مشهود است.
صنعت کشاورزی با پیشرفت تکنولوژی همگام بوده و بسیار فراگیر شده است. پژوهشگران در عرصه ی کشاورزی همواره تلاش نموده اند تا از منابع مختلف، محصولات کشاورزی سالم تولید کنند. محققان طی تحقیقات گسترده ای به این نتیجه رسیده اند  که جهت اصلاح ساختار ژنتیکی، کشت بافت و تاثیر عوامل دما، رطوبت، نور و رطوبت به طور همزمان و ایمن بودن محیط از انواع آلودگی های میکروبی، ویروسی، قارچی و هر گونه آفات دیگر باید به  طراحی و ساخت گلخانه ها Green houses)) توجه ی ویژه نمود و برای تولید محصولات با کیفیت بهتر و کمیت بیشتر کشاورزان را به ساخت این گلخانه ها ترغیب کرد.
مزایای استفاده ازگلخانه تحقیقاتی:
  • با توجه به کمبود آب در دنیای امروز، با استفاده از گلخانه مصرف آب دقیق محاسبه می گردد.
  • با توجه به نیاز مردم به انواع مختلف صیفی جات، سبزیجات تازه امکان دسترسی مصرف کنندگان به این محصولات در تمام فصول سال وجود دارد.
  • محصولات گلخانه ای نیاز به مدت زمان کمتری برای رشد دارند لذا از نظر بهره ی اقتصادی و برگشت سرمایه ای برای تولید کننده توجیه اقتصادی دارد.
  • گلخانه ها محیطی مناسب جهت حفظ گیاهان از عوامل خسارت زای طبیعی مانند باد، طوفان، گرما و سرما و یخبندان می باشد.
  • آسان بودن نصب و اجرای کار
شرکت نور صنعت تجهیز با تکیه بر دانش فنی مهندسین خلاق  خود طرح های گلخانه های تحقیقاتی را ارایه نموده و در بسیاری از مراکزعلمی و تحقیقاتی به صورت یک پروژه ی موفقیت آمیز اجرایی نموده است.

Comments