کاربرد یخچال آزمایشگاهی در صنعت پزشکی و دارویی چیست؟

کاربرد یخچال آزمایشگاهی در صنعت پزشکی و دارویی چیست؟

یخچال آزمایشگاهی به عنوان اصلی ترین تجهیزات آزمایشگاهی در مراکز تحقیقاتی، آزمایشگاه های تحقیقاتی و صنعتی ، آزمایشگاه های پزشکی ، بیوتکنولوژی، زیستی و دارویی، آزمایشگاه های الکترونیک هوا و فضا، آزمایشگاه های کنترل کیفی و تضمین خدمات کاربرد دارد. اکثر فرآورده های زیستی، دارویی، مواد شیمیایی و آزمایشگاهی به عوامل محیط بسیار حساس هستند و لازم است در دماهای بسیار پایین نگهداری شوند.

ویژگی های یک یخچال آزمایشگاهی چیست؟

جنس محفظه ی داخلی یخچال آزمایشگاهی جهت مقاومت در مقابل خوردگی و زنگ زدگی ورق استیل ضد زنگ است و سطوح داخلی صاف و صیقلی می باشد تا براحتی تمیز گردد.
به لحاظ کاربرد بسیار زیاد از این محصول لازم است دارای طبقات مختلف با ابعاد گوناگون باشند. در طراحی استحکام طبقات باید دقت بیشتری لحاظ شود زیرا این دستگاه چندین بار باز و بسته می شود و نمونه های زیادی از مواد در این یخچال نگهداری می شوند.
کمپرسور و کلیه ی مدارات برق به منظور کاهش احتمال آتش سوزی در قسمت فوقانی دستگاه تعبیه می شود.
یخچال های آزمایشگاهی دارای نشانگر دیجیتال هستند تا کاربر بتواند براحتی دمای موردنظر را مشاهده و کنترل نماید و چنانچه خطا یا ایرادی صورت گرفت، کاربر نسبت به رفع ایراد در کمترین زمان ممکن سریع اقدام نماید.
محدوده ی دما بین ۴ درجه تا ۱۰ درجه متغییر و قابل تنظیم است. این دستگاه مجهز به پورت USB جهت ذخیره ی اطلاعات دما و رطوبت و یک عدد لامپ فلورسنت ضد رطوبت است.
کارشناسان فنی و مجرب شرکت نور صنعت تجهیز کلیه ی مشخصه های فنی این یخچال ها اعم از محدوده ی دمایی، اندازه ی استاندارد، قفسه بندی داخلی، پیکربندی، تکنولوژی کارآمد انرژی، ترموستات قابل تنظیم و توزیع دمای یکنواخت را با دقت بالا بررسی و کنترل می کنند .

Comments